تاریخ انتشار: 96-10-11 10:10:05 دوشنبه
نمایش: (142)

هارد درایو داخلی تحت شبکه

ذخیره سازی اطلاعات مسئولیت هارد درایو است. تمامی فایل ها و برنامه های شما به صورت مستقیم در هارد داخلی کامپیوتر شما قرار می گیرد. نه تنها فایل ها، تصاویر، موسیقی و ویدئو، بلکه برنامه ها و سیستم عامل شما هم روی هارد ذخیره می گردد. هارد داخلی، اطلاعات را با سرعت بالا ذخیره می کند. این هارد باید به صورت فیزیکی و با باز شدن کیس کامپیوتر شما نصب شود. هارد های داخلی کاربری های متفاوتی دارند و بسته به کاربرد آنها تقسیم بندی می شوند. به طور کلی، هارد های داخلی در سه دسته بندی قرار می گیرند: هارد های تحت شبکه، دوربین و PC. در این مقاله نگاهی به هارد های داخلی تحت شبکه که در سیستم های NAS کاربرد دارند، می اندازیم.

                                                    

هاردهای داخلی تحت شبکه مسئولیت بسیار حساسی دارند. این هاردها، عملکرد ذخیره سازهای NAS را با کاهش نگرانی های معمول هارد درایو ها مانند سازگاری، یکپارچگی، قابلیت ارتقا سیستم، قابلیت اطمینان و هزینه بهبود می بخشند. از آنجاییکه هارد های این گروه به صورت خاص برای دستگاه های NAS طراحی می شوند، دارای ویژگی هایی هستند که در هاردهای داخلی دیگر وجود ندارد.

مشخصات:

* هاردهای این گروه می توانند 24 ساعته و در 7 روز هفته بی وقفه کار کنند، در حالیکه مصرف توان را نیز پایین نگه دارد.

  • * ذخیره سازهای تحت شبکه همیشه روشن هستند، بنابراین محیط اطراف خود را گرم می کنند. به همین خاطر به گونه ای طراحی و مهندسی می شوند که طی زمان خنک بمانند.
  • * کاهش لرزش مسئله بسیار مهمی در سرورها یا دستگاه های NAS می باشد که عدم توجه به آن می تواند عملکرد سرور را مختل نماید. بنابراین هارد های این گروه دارای تکنولوژی کاهش لرزش می باشند.
  • * تکنولوژی چند کاربره (multi-user) در هارد درایو های NAS به کاربران این سیستم ها امکان می دهد که بتوانند همزمان اطلاعات خود را در سرور NAS آپلود و دانلود نمایند       

                                                                                                                                                                                       

با توجه به مطالب بالا شما باید در هنگام انتخاب هارد درایو برای دستگاه NAS خود، ملاحظات زیر را در نظر بگیرید:

  • * سازگاری (Compatibility): برای داشتن بهترین عملکرد، سازگاری هارد داریو با سیستم NAS خود را تست نمایید. به عنوان مثال، با مراجعه به سایت شرکت سینولوژی مشاهده می کنید که سری IronWolf و IronWolf Pro شرکت سیگیت و هاردهای قرمز رنگ شرکت وسترن دیجیتال با ذخیره ساز های تحت شبکه (NAS) این شرکت سازگار می باشند.
  • * قابلیت اطمینان (Reliability): محیط همیشه روشن NAS مسئله بسیار مهمی است و درایو های دسکتاپ برای این شرایط طراحی و تست نمی شوند. هارد های NAS قادر به ثبت دایم (24 ساعته) و بدون وقفه اطلاعات باشند.
  • * کنترل بازیابی خطا (Error recovery Controls): هارد درایو تحت شبکه به صورت ویژه با مشخصه کنترل بازیابی خطا طراحی می شود که میزان خطا را در سیستم NAS به طور چشمگیری کاهش می دهند.
  • * حفاظت در برابر نویز و لرزش (Noise and Vibration Protection): در برابر هاردهای دسکتاپی که حفاظت بسیار پایینی در برابر لرزش و نویز موجود در سیستم های چند درایو دارند، درایور تحت شبکه برای سیستم های NAS با چندین قفسه طراحی می شوند. کنترل نویز و لرزش، عملکرد هارد درایو شما را در طول زمان ثابت نگه می دارد.

در میان شرکت های پیشرو، سیگیت سری IronWolf و IronWolf Pro و وسترن دیجیتال، هارد درایو های Red و Red Pro (قرمز رنگ) را برای دستگاه های NAS معرفی می کند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*