تاریخ انتشار: 96-10-11 15:10:10 دوشنبه
نمایش: (185)

هارد درایو داخلی دوربین

بسیاری از افراد تصور می کنند که هارد دیسک های معمولی هم می توانند نیازهای نظارت تصویری (Surveillance) را برآورده نمایند. معمولا این اشخاص باور دارند که تمامی هارد درایوها به یک شکل عمل می کنند، اما این تصور درست نیست. هارد درایوهای دسکتاپی (Desktop) می توانند تنها 8 ساعت در روز و 6 روز در هفته کار کنند. بنابراین، حجم کاری کل آنها 10 تا 20 درصد خواهد بود. به همین خاطر، MTBFاین هاردها پایین است. در حالیکه، هارد درایو دوربین بخشی مرکزی در ذخیره سازی دیجیتال تصاویر ویدئویی می باشد. این هارد ها در DVR، NVR، سرور ویدئو یا سیستم مدیریت ویدئو به کار گرفته می شوند و می توانند 24 ساعته و در 7 روز هفته کار کنند. این هارد درایوها همیشه روشن هستند تا بتوانند تصاویر ویدئویی را زنده ضبط نمایند.

تولید کنندگان این هارد درایو ها محصولاتی ارائه می کنند که میانگین زمان متوسط بین دو خرابی (MTBF) آنها بالا است (میانگین زمان بین خرابی‌ها (MTBF) مدت زمانی است که انتظار می‌رود یک سیستم در حال کار دوباره خراب شود). برخی از شرکت ها مانند سیگیت یک میان افزار (Firmware) نیز ارائه می کنند که این میان افزار می تواند اطلاعات هارد درایو های خراب (به دلایل مکانیکی یا آسیب های تصادفی) را بازیابی کند. در زیر مشخصات هارد درایو های دوربین را به اختصار ذکر می کنیم:

  • * قابلیت ضبط تصاویر به صورت 24ساعته و در 7 روز هفته
  • * مناسب برای سیستم های امنیتی DVRو NVRها
  • * قابلیت ضبط تصاویر با وضوح و کیفیت بالا. هاردهای داخلی که به منظور استفاده در دوربین طراحی شده اند با تکنولوژی خاص میزان فریم های اشتباه را کاهش می دهند تا کیفیت تصویر به شکل چشمگیری بالا رود
  • * مصرف توان پایین در محیط های همیشه روشن و دما بالا
  • * کاهش نویز و لرزش در سیستم های چند درایوی
  • * دارای Workload ratingسه برابری نسبت به هارد درایوهای دسکتاپی تا نیازهای سیستم نظارت تصویری (Surveillance) را برآورده نماید. Workload rate میزان داده ای است که در بازه زمانی یک سال روی هارد نوشته و یا از آن خوانده می شود. این مفهوم بسته به اجزاء و پیکربندی سخت افزار و نرم افزار تغییر می کند.
  • * بهینه شده برای خواندن و نوشتن اطلاعات به صورت ترتیبی (Sequential) با حداکثر سرعت برای بهترین کارایی در ضبط و پخش تصاویر ویدئویی

    

با توجه به مطالب بالا شما باید در هنگام انتخاب هارد درایو برای دوربین خود، ملاحظات زیر را در نظر بگیرید:

  • * محاسبه ظرفیت هارد : زمانیکه تصمیم به خرید هارد (HDD)می گیرید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، ظرفیت است. شما باید ظرفیتی که برای ذخیره سازی تصاویر ویدئویی نیاز دارید، را محاسبه نمایید. برای انتخاب ظرفیت HDD، نیازهای آینده خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، رزولوشن 4Kدر آینده ای نزدیک به نیاز اساسی این سیستم ها تبدیل خواهد شد که باید ظرفیت لازم برای ذخیره سازی آن نیز در نظر گرفته شود. (میزان محاسبه ظرفیت در مقاله ای جداگانه شرح داده خواهد شد)
  • * قابلیت اطمینان (Reliability) : ما به مشتریان توصیه نمی کنیم که از هاردهای دسکتاپی برای سیستم نظارت تصویری خود استفاده کنند. چون محیط و شرایط کاری آن متفاوت است. سیستم نظارت تصویری نیاز به هاردی دارند که نسبت به گرما یا لرزش، که منجر به از دست رفتن فریم های ویدئویی می شود، حساس باشند. در مقایسه با هارد کامپیوتر، هاردهای مخصوص دوربین به گونه ای طراحی می شوند که در 90 درصد زمان عمل نوشتن (Write) و در 10 درصد زمان خواندن (Read) روی آن انجام شود. همچنین این هاردها برای کار در سیستم های چند درایوی طراحی می شوند. عملکرد و قابلیت اطمینان می تواند تاثیر لرزش ناشی از هارد درایو های دیگر را حداقل کند.

    

در میان شرکت های پیشرو، سیگیت سری SkyHawk و وسترن دیجیتال، هارد درایو های بنفش رنگ (Purple) را برای دوربین معرفی می کند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
برچسپ ها