تاریخ انتشار: 96-12-06 17:12:26 یکشنبه
نمایش: (215)

هارد دیسک های خارجی Personal Cloud سیگیت

هارد دیسک خارجی، یک دستگاه ذخیره سازی قابل حمل است که می تواند از طریق USB یا بی سیم به کامپیوتر شما متصل گردد. هارد دیسک خارجی ظرفیت ذخیره سازی بسیار بالایی دارد و می تواند به عنوان پشتیبان کامپیوتر یا سرور شما استفاده شود.

هارد دیسک های خارجی تحت شبکه (Network) علاوه بر مشخصات معمول هارد دیسک های خارجی دارای ویژگی های شبکه ابری (Cloud) نیز هستند. به عبارت دیگر، آنها ذخیره سازهای مبتنی بر ابر (Cloud) می باشند. شرکت سیگیت مدل Personal Cloud را در رده هارد خارجی تحت شبکه معرفی می نماید.

Personal Cloud سیگیت یک NAS خانگی یا اداری کوچک است که ابر شخصی شما در خانه و خارج آن است. امروزه زندگی دیجیتال همه ما در کامپیوترها، هارد دیسک ها و فلش مموری ها پخش شده است و بی شک شما هرگز نمی توانید از چیزی لذت ببرید که نمی توانید آن را به راحتی پیدا کنید. تمامی عکس ها، فیلم ها یا فایل های مورد نظر شما می تواند در Personal Cloud ذخیره شود و از طریق این دستگاه به تلویزیون، تلفن همراه یا دستگاه هایی که با DLNA (Digital Living Network Alliance) سازگار هستند، ارسال گردد. همچنین، Personal Cloud می تواند پشتیبان تلفن همراه، کامپیوتر و مک شما باشد. به عبارت دیگر، Personal Cloud مکانی امن برای ذخیره سازی موسیقی، فیلم و موسیقی مورد علاقه شما در خانه است.

Personal Cloud از فناوری یکسان با بانک های آنلاین استفاده می کند تا زمانیکه شما از دستگاه های مختلف به آن متصل می شوید، امنیت فایل های شما را تامین نماید.

Personal Cloud از اپلیکیشن Seagate Media و Sdrive استفاده می کند تا بتواند محتوای خود را به چندین دستگاه ارسال نماید. شما می توانید به کتابخانه دیجیتالی خود از هر مکانی و با استفاده از اپلیکیشن های Seagate Media یا حساب کاربری Seagate Accessدسترسی و آن را مدیریت نمایید.

این تصور نادرست است که Seagate Personal Cloud تنها یک پخش کننده مدیا (رسانه) است. فایل های مهم شما می توانند در خانه یا خارج آن (هر زمانی که به اینترنت دسترسی پیدا کردید) با Personal Cloudپشتیبان گیری شوند. این دستگاه نه تنها به صورت اتوماتیک و به صورت بی سیم از کامپیوتر شما پشتیبان می گیرد، بلکه به کاربران این امکان را می دهد که برنامه پشتیبان گیری خود را نیز تنظیم نمایید. یکی دیگر از ویژگی­های Personal Cloud، استفاده از سرویس های ابری ثانویه برای ایجاد نسخه دوم از داده های کاربران است. کاربران می توانند داده خود را به ابرهای عمومی انتقال داده و فضای خود را آزاد نمایند یا داده ها موجود در ابرهای عمومی را به Personal Cloudانتقال دهند. Personal Cloud با Amazon S3، Box، Baidu، DropBox، Google Drive، HiDrive و Yandex.Disk کار می کند.

Personal Cloud در نصب آسان و اشتراک گذاری رسانه در میان هم رده های خود بی رقیب است. حتی این مدل می تواند بدون دخالت هیچ کاربری خود را در شبکه رجیستر نماید. راه اندازی Personal Cloud بسیار سریع است. دستگاه را به برق متصل می کنید، از طریق کابل اترنت که در جعبه محصول می باشد، آن را به روتر بی سیم متصل نمایید. سپس، دستگاه را روشن نمایید و از اینترفیس وب در کامپیوتر متصل به شبکه استفاده نمایید. دستورالعمل ها در رابط وب را دنبال کنید تا تنظیمات را پایان دهید.

ممکن است دستگاه قبل از راه اندازی، از طریق یک یا دو firmware به روز رسانی شود. زمانیکه تنظیمات کامل شد، شما می توانید به home screen بروید و به اپلیکیشن های پیش فرض مانند Device Manager، Backup Manager، App manager، Sdrive و  Seagate Media دسترسی پیدا کنید.

 

در زیر مشخصات هارد دیسک های خارجی تحت شبکه را بیان می کنیم:

* نگهداری از تمامی اطلاعات شخصی شما در یک مکان امن (خانه یا اداره شما) بدون هیچ هزینه و محدودیت
* تجمیع تصاویر، موسیقی، فیلم و اطلاعات مهم کاربران در شبکه خانگی یا اداری
* پشتیبان گیری اتوماتیک از فایل های موجود در کامپیوترهای PC و مک در خانه یا محل کار
* دسترسی آسان به اطلاعات مهم خود از هر مکان و از طریق PC، کامپیوترهای مک، تبلت یا تلفن های هوشمند
* افزایش ظرفیت ذخیره سازی تبلت و تلفن های هوشمند
* انتقال آسان اطلاعات بین هارد دیسک خارجی تحت شبکه، دراپ باکس (Dropbox) و دیگر اکانت ها
* افزایش ظرفیت ابر شخصی با اتصال یک هارد دیسک اکسترنال با پورت USB
* ارسال ویدئو، عکس و موزیک به تلویزیون، پخش کننده های مدیا، کنسول های بازی و دیگر دستگاه های مبتنی بر DLNA
* قابلیت تنظیم در عرض چند دقیقه

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*