تاریخ انتشار: 97-02-15 12:02:21 شنبه
نمایش: (189)

هارد درایوهای طلایی وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال، پیشرو در راهکارهای ذخیره سازی در جهان، هارد درایو دیتاسنتر خود را با نام گلد (Gold) معرفی نموده است. هاردهای گلد به منظور کار در سیستم­های ذخیره سازی سازمانی (Enterprise) طراحی گردیده است. این هارد، مختص کلاس Enterprise هستند و در سرورهای سازمان­ ها و سیستم­ های ذخیره سازی، کاربری­ های حساس، که نیاز به ذخیره ­سازی و ضریب اطمینان بالا دارند و کاربری های نظارت-تصویری و صنعتی کاربرد دارند. حجم کاری هارد دیسک­ های Gold شرکت وسترن دیجیتال نسبت به درایوهای دسکتاپی آن 10 برابر است و تکنولوژی­ های پیشرفته ­ای را برای تامین قابلیت اطمینان، راندمان و عملکرد بالا بکار می­ گیرند.

* حجم کاری بالا

هارد درایوهای گلد وسترن برای 550 ترابایت حجم کاری (Workload) در سال طراحی می­ شوند که بالاترین میزان بار در هارد درایوهای 3.5 اینچی است.

* ذخیره سازی کلاس Enterprise

با توجه به MTBF (میانگین زمان بین دو خرابی) 2.5 میلیون ساعت، هارد درایو گلد وسترن، که قابلیت اطمینان و پایداری بالایی دارند، به منظور کارکرد سالانه(24x7x365)در محیط­ های دیتاسنتری طراحی و ساخته می­ شوند. هاردهای گلد وسترن می­ توانند تا 550 ترابایت workload را در سال با MTBF (میانگین زمان بین دو خرابی) 2.5 میلیون ساعت کنترل کنند.

 * تکنولوژی HelioSeal

در ذخیره­ سازهای بزرگ، تکنولوژی HelioSeal ظرفیت ذخیره سازی بالا را با اختلال پایین امکان پذیر می­ کند. هاردهای گلد وسترن از تکنولوژی HelioSeal helium استفاده می کنند که عملکرد، ظرفیت، کارایی و مصرف پایین را بهبود می بخشند تا بتوانند در محیط های دیتاسنتری مختلف به راحتی عمل کنند.استفاده از helium به جای هوا بین دیسک ها به کاهش مصرف توان هاردها در مقایسه با مدل های non-helium کمک می کند. تزریق هلیوم در این هاردها آنها را بی سر و صدا تر و کارآمدتر می کند و مصرف توان را تا 15 درصد بهبود می دهد.

* حفاظت در برابر لرزش

تکنولوژی مدرن RAFF از الکترونیک پیشرفته استفاده می کند. در این روش درایو را تحت کنترل (مانیتور) قرار می دهند و در لحظه لرزش های خطی و چرخشی را تصحیح می کنند. هارد درایوهای گلد وسترن برای محیط های RAID بهینه می شوند و از تکنولوژی RAFF که از هارد در برابر لرزش محافظت می کند (با مانیتور لرزش خطی و چرخشی در لحظه)، استفاده می کنند.

* RAID-specific, time-limited error recovery (TLER)

هارد درایوهای RAID edition وسترن مشخصه ای به نام TLER(Time Limited Error Recovery) دارند که مانع از ورود هارد درایو به سیکل بازیابی (Recovery) شود. هارد درایو تنها 7 ثانیه صرف خواهد کرد تا برای بازیابی تلاش کند. این بدان معنی است که هارد دیسک از آرایه RAID حذف نخواهد شد. درحالیکه TLER برای محیط های RAID طراحی می شود، یک درایو با مشخصه TLER، بدون تغییر در عملکرد، می تواند در محیط های non-RAID کار کند. TLER میزان خرابی درایو در محیط ذخیره سازی را کاهش می دهد.

* تکنولوژی Dynamic fly height

با تکنولوژی Dynamic fly height، ارتفاع هر فلای read-write head در لحظه تنظیم می شود تا میزان خطا را کاهش دهد و قابلیت اطمینان را تضمین نماید.

* تست سازگاری

تمامی هارد درایوهای گلد شرکت وسترن به طور گسترده در سیستم های ذخیره سازی OEM، کنترلرهای SATA، و آداپتورهای host bus تست می شوند تا این اطمینان را ایجاد نمایند که در راهکارهای plug and play به آسانی با دیگر تجهیزات کار می کنند.  

* تکنولوژی dual actuator

هاردهای گلد وسترن دیجیتال به تکنولوژی dual actuator تجهیز هستند که یک سیستم موقعیت یابی هد است که دارای دو actuators است و دقت و درستی موقعیت را روی trackهای داده بهبود می بخشد.

وسترن دیجیتال ادعا می کند که هارد های گلد این شرکت قادر هستند تا 18 درصد عملکرد خود را نسبت به نسل قبلی هاردهای دیتاسنتر قرمز وسترن بهبود بخشند. خانواده گلد وسترن دارای ظرفیت های 1، 2، 4، 6، 8، 10 و 12 ترابایت است. این درایوها بر اساس پلتفرم­های مختلف می باشند اما سرعت اسپیندل (Spindle)تمامی آنها 7200RPM است و دارای الکترونیک نسل آتی است که مصرف توان را تا 15 درصد بهبود می دهد. درایوهای گلد دارای form-factor 3.5 اینچی هستند و از اینترفیس SATA 6Gbps استفاده می کنند.

کاربری های ایده آل

Large Enterprise

(SME)Small and medium-sized Enterprise
Workload (ترابایت/ سال) 550 ترابایت
فرم فاکتور 3.5 اینچ
قابلیت Mission Critical بله
فرمت 5200n
MTTF 2.5 میلیون ساعت
اینترفیس SATA یا SAS
کلاس عملکرد کلاس 7200rpm
مشخصه های RAID TLER
پشتیبانی از RAFF بله
فرآیند تولید و تست

Functional Integrity Testing (FIT)

Dedicated enterprise-class manufacturing

Enterprise Systems Group (ESG) system / workload testin
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*