تاریخ انتشار: 97-04-02 01:04:18 شنبه
نمایش: (276)

چه زمانی باید سراغ هارد Red Pro وسترن دیجیتال برویم

شرکت وسترن دیجیتال، مجموعه­­ای گسترده از راهکارهای ذخیره سازی تحت شبکه (NAS) را با معرفی هاردهای خانواده قرمز (Red)به مشتریان خود ارائه می­دهد. هاردهای این خانواده دارای تکنولوژی انحصاری بنام NASware هستند که به چالش­های موجود در هاردهای دسکتاپی در سیستم NAS پاسخ می دهد. چالش­های استفاده از درایوهای دسکتاپی در محیط NAS یا RAID عبارتند از:

* سازگاری: هارد درایوهای دسکتاپی برای سازگاری با NAS تست نمی شوند و در هنگام تجمیع (Integration) با این سیستم ها ممکن است دچار مشکلاتی شوند.
* قابلیت اطمینان: اغلب درایوهای دسکتاپی به منظور کار در دمای بالا یا محیط های عملیاتی 24x7 (24 ساعت در 7 روز هفته) طراحی نمی شوند بنابراین قابلیت اطمینان آنها در این محیط ها پایین می آید.
* کنترل بازیابی خطا: درایوهای دسکتاپ برای محیط های RAID طراحی نشده اند و دارای کنترل هایی هستند که مانع از دخالت کنترلر RAID در هنگام خطا می شوند.
* نویز و لرزش: اغلب هارد درایوهای دسکتاپی برای سیستم های چند درایوی که سطح نویز و لرزش بالایی دارند، بهینه نمی شوند. زمانیکه این درایوها به سیستم NAS اضافه شوند، لرزش اضافی می تواند قابلیت اطمینان و عمر درایو را کاهش می دهند.

این میان افزار (NASware) مهمترین ویژگی های سیستم مانند عملکرد، توان و قابلیت اطمینان را در محیط های چند درایوی بالانس می کند. همچنین، الگوریتم انحصاری موجود در NASware توان و عملکرد را بهینه می نماید. خانواده Red وسترن دیجیتال دارای دو مدل قرمز (Red) و قرمز پرو (Red Pro) می باشدکه در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

هارد قرمز (Red)وسترن

هاردهای مدل قرمز(Red) وسترن دیجیتال به صورت خاص برای سیستمهای NASبا 1 تا 8 قفسه و در فرم فاکتورهای 2.5 و 3.5 اینچی طراحی می شوند. این درایوها به منظور سازگاری با محیط­های عملیاتی 24x7 (24 ساعت در 7 روز هفته) و سیستمهای NASخانگی و اداری کوچک طراحی و تست می شوند. هارد قرمز (Red) وسترن دیجیتال برای افرادی مناسب است که یک NAS خانگی کوچک برای ذخیره یا اشتراک ویدئو، موسیقی، و تصاویر خود می خواهند یا یک شرکت کوچک با 10-15 پرسنل دارند. هارد قرمز (Red) وسترن دیجیتال در سیستم ها با قابلیت نصب در رک (rackmount) کاربردی ندارد (برای این نوع پیکربندی، به درایوهای Red Pro نگاه کنید).

 چه زمانی باید هارد قرمز پِرو (Red Pro)وسترن دیجیتال را بخریم؟

هارد قرمز پِرو (Red Pro) وسترن دیجیتال در همان خط تولید هاردهای قرمز (Red) ولی با ظرفیت های ذخیره سازی بالاتر تولید می شوند. هاردهای مدل قرمز پِرو (Red Pro) وسترن دیجیتال مناسب محیط های NAS24x7 (24 ساعت در 7 روز هفته) با مقیاس متوسط تا بزرگ هستند که تا 24 قفسه (Bay) دارند. این بدان معنی است که هاردهای قرمز پرو (Red pro) بیشتر مناسب سیستم ها با قابلیت نصب در رک (rackmount) موجود در ادارات متوسط تا بزرگ هستند. طراحی این هاردها به گونه ای است که بار اضافی سیستم شما را به آسانی کنترل می کنند. این هاردها در ظرفیت های 2 تا 10 ترابایت موجود می باشند، و سرعت 7200rpm، رابط 6GB/s SATA III و فرم فاکتور 3.5 اینچی دارند. در جدول زیر به اختصار تفاوت این دو گروه را مشاهده فرمایید:


RED
RED PRO
1-8 bay NAS
Up to 24 bay NAS
تعداد ایده آل قفسه های NAS
1TB – 10 TB
2 TB – 10 TB
ظرفیت
16 MB and 256 MB
64 MB and 256 MB
کش (Cash)
5400RPM
7200RPM
کلاس عملکرد
180
300
Workload Rate (TB/year)
3.5-inch
2.5-inch
3.5-inch
فرم فاکتور
SATA 6Gb/s
SATA 6Gb/s
رابط
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*