تاریخ انتشار: 98-02-28 09:02:40 شنبه
نمایش: (55)

نقد و بررسی هارد آلترا استار وسترن دیجیتال

معرفی هاردهای آلترا استار شرکت وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال، یکی از نام های آشنا در زمینه تولید هارد درایو، هارد جدید خود را با نام آلترا استار روانه بازار کرده است. سری Ultrastar جایگزین هاردهای گلد وسترن شدند که حدود 3 سال پیش معرفی شدند و مناسب برای کاربران دیتاسنتر و سازمان ها بودند.

خبر خوب برای کاربران هاردهای گلد وسترن این است که سری جدید آلترا استار مشابه سری گلد است. اگر شما قبلا از هارد های سری گلد استفاده می کردید، و اکنون نیاز دارید درایو خود را به هر دلیلی تعویض کنید، به راحتی می توانید با سری جدید آلترا استار جایگزین کنید.

این دو سری از هاردهای شرکت وسترن مشابه یکدیگر هستند و کاربران کاهش یا افزایشی را در عملکرد آنها نسبت به یکدیگر مشاهده نمی کنند. ولی سوالی که شاید در ذهن اغلب افراد ایجاد گردد، این است که چه تفاوتی میان این دو هارد وجود دارد.

هارد آلترا استار وسترن دیجیتال

در ادامه، با بیان مشخصات هاردهای سری آلترا استار، می توانید این هاردها را با سری گلد مقایسه کنید.

نرخ حجم کاری بالا

حجم کاری هاردهای آلترا استار 550ترابایت در سال است، که این رقم 10 برابر بیشتر از هاردهای دسکتاپی است. با این حجم کاری، درایو های این سری عملکردی مطمئن را در هر محیط ذخیره سازی تضمین می کنند. این سری از هاردهای شرکت وسترن با بکارگیری فناوری های پیشرفته، قابلیت اطمینان، بازدهی توان و عملکرد مورد نیاز در سیستم های سازمانی را تامین می کنند. درایوهای Ultrastar از ابتدا به صورت یک دستگاه ذخیره سازی فوق العاده قوی طراحی شدند، بنابراین راه حلی کامل برای کسب و کار شما هستند.

ذخیره سازی کلاس سازمانی

هارد درایوهای آلترا استار با 2.5 میلیون ساعت MTBF (میانگین زمان بین دو خرابی)، اطمینان و دوام لازم را برای کاربران خود تامین می کنند. این ذخیره ساز شرکت WD، به منظور عملکرد سالیانه (24x7x365) ساخته شده است که مورد نیاز بیشتر محیط های ذخیره سازی است.

تکنولوژی HelioSeal

در ذخیره­ سازهای بزرگ، تکنولوژی HelioSeal ظرفیت ذخیره سازی بالا را با اختلال پایین امکان پذیر می­ کند. هاردهای دیتا سنتری وسترن از تکنولوژی HelioSeal helium استفاده می کنند که عملکرد، ظرفیت، کارایی و مصرف را بهبود می بخشند تا هاردها بتوانند در محیط های دیتاسنتری مختلف به راحتی عمل کنند.استفاده از هلیوم به جای هوا بین دیسک ها، به کاهش مصرف توان هاردها در مقایسه با مدل های non-helium کمک می کند. تزریق هلیوم، درایو ها را بی سر و صدا تر و کارآمدتر می کند و مصرف توان را تا 15 درصد بهبود می دهد.

حفاظت در برابر لرزش

تکنولوژی RVS یا همان حفاظت در برابر لرزش چرخشی از دانش پیشرفته الکترونیک استفاده می کند تا وضعیت هارد درایو را مانیتور کند و لرزش های خط و چرخشی آن را در لحظه تصحیح نماید. این تکنولوژی کمک می کند تا عملکرد هارد درایو در محیط های پر لرزش نسبت به هارد درایوهای دسکتاپی قدیمی بهبود یابد.

تکنولوژی اکوآتور دو مرحله ای

درایوهای آلترا استار دارای هد محرک (Acuator) دو مرحله ای هستند که قابلیت اطمینان را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. مرحله اول، جابجایی course را ایجاد می کند، در حالی که مرحله دوم از حرکت پیزوالکتریک استفاده و موقعیت هد را دقیق تر تنظیم می کند.

کلاس 7200RPM

این خانواده، هارد درایوهای کلاس 7200RPM هستند که سریع ترین عملکرد را با بالاترین نرخ حجم کاری در خط تولید هاردهای WD ارائه می کنند. مطمئن باشید که کاربردی ترین هارد درایو را در اختیار دارید.

در ادامه، ویدئویی کوتاه در مورد هارد های آلترا استار وسترن دیجیتال مشاهده کنید:

مشخصات برجسته هارد آلترا استار وسترن دیجیتال

* نرخ حجم کاری تا 550 ترابایت در سال، 10 برابر بیشتر از هارد درایوهای دسکتاپی
* دارای 2.5 میلیون ساعت میانگین زمان بین دو خرابی (MTBF)
* دارای 5 نسل از تکنولوژی HelioSeal (10 ترابایت و بیشتر)
* دارای تکنولوژی حفاظت در برابر لرزش چرخشی (RVS)
* قابلیت کار با بیشتر سیستم عامل های سازمانی

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*