معرفی تکنولوژی جدید وسترن دیجیتال، BiCS5 3D NAND

معرفی تکنولوژی جدید وسترن دیجیتال، BiCS5 3D NAND

شرکت وسترن دیجیتال در تاریخ 30 ژانویه 2020 اعلام کرد که تکنولوژی نسل پنجم 3D NAND، با نام  BiCS5، با موفقیت پیاده سازی شد. این تکنولوژی جدید باعث شد که WDC همچنان رهبری خود را در ساخت پیشرفته ترین تکنولوژی های حافظه فلش ادامه دهد. BiCS5، که بر اساس تکنولوژی های سلول سه سطحی (TLC) و سلول چهار سطحی (QLC) ساخته شده است، ظرفیت، عملکرد و قابلیت اطمینان فوق العاده را با قیمتی رقابتی ارائه می کند. این مساله باعث می شود تا BiCS5 برای رشد فزاینده داده های مرتبط با اتومبیل های متصل، دستگاه های موبایل و هوش مصنوعی ایده آل باشد.  

شرکت وسترن دیجیتال، تولید اولیه BiCS5 TLC را با تراشه ی 512 گیگابیتی آغاز کرده است و در حال حاضر محصولات مشتریان را با تکنولوژی جدید ارسال می کند. تولید BiCS5 در حجم تجاری در نیمه دوم سال 2020 پیش بینی می شود. BiCS5 TLC و BiCS5 QLC در طیف وسیعی از ظرفیت ها، از جمله 1.33 ترابایت، موجود خواهد بود.

دکتر استیو پاک، معاون ارشد بخش تکنولوژی و تولید شرکت وسترن دیجیتال، اینطور بیان می کند: در دهه های آتی، رویکردی جدید برای مقیاس 3D NAND ضروری است تا درخواست بالای حجم و سرعت داده برآورده شود". او این طور ادامه می دهد "تولید موفقیت آمیزBiCS5 ، نمونه ای از رهبری وسترن دیجیتال در تکنولوژی حافظه فلش و اجرای قوی نقشه راه ما است. ما شرکت وسترن دیجیتال، با پیشرفت های اخیر در تکنولوژی حافظه ی چند لایه، که منجر به افزایش چگالی جانبی همراه با اضافه کردن لایه های ذخیره سازی بیشتر شد، ظرفیت و عملکرد تکنولوژی 3D NAND را به طور چشمگیری مقیاس کرده ایم، و همچنان قابلیت اطمینان و قیمتی که مشتریان ما انتظار دارند، را تامین می کنیم.

BiCS5، با طیف گسترده ای از تکنولوژی های و اختراعات جدید، پیشرفته ترین فناوری 3D NAND تا به امروز است. این پیشرفت ها باعث می شود که حافظه فلش 112 لایه BICS5 حداکثر 40 درصد ظرفیت بیشتری را در مقایسه با تکنولوژی 96 لایه BICS4 ارائه کند، و قیمت را بهینه نگه دارد. پیشرفت های جدید طراحی، عملکرد را تسریع می بخشد، و در مقایسه با BiCS4، عملکرد I/O را تا 50 درصد سریع تر می کند.  

تکنولوژی BiCS5 با همکاری Kioxia Corporation گسترش یافت. این محصول شرکت وسترن دیجیتال با سرمایه گذاری مشترک دو کارخانه در ژاپن ساخته خواهد شد.

تکنولوژی BiCS5 بر اساس تکنولوژی های 3D NAND وسترن دیجیتال ساخته شده است که در تلفن های هوشمند، دستگاه های IoT و دیتاسنترها استفاده می شود.

درباره وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال، محیط هایی را ایجاد می کند تا داده بتواند با سرعت در آنها رشد کند. این شرکت به عنوان رهبر زیرساخت داده، به کاربران خود کمک می کند تا داده هایشان را به راحتی ثبت و حفظ کنند و انتقال دهند. هر جایی که داده ای وجود دارد، از دیتاسنترهای پیشرفته تا سنسورهای موبایل و دستگاه های شخصی، وسترن دیجیتال راهکارهای خود را ارائه می کند. راهکارهای مبتنی بر داده WDC از برندهای وسترن دیجیتال، G-Technology، سن دیسک، و WD تشکیل شده است.

 

 

نوشته شده در 1398-12-10 توسط خبری, مجله الکترونیکی 0 212

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

جستجوی بلاگ

آخرین نظرات

منو

مقایسه 0