اینترنت 5G در آمریکا به چه صورت است ؟

اینترنت 5G در آمریکا به چه صورت است ؟

 مشکل اینترنت 5G در آمریکا این است که هنوز خوب نیست. در بسیاری از بررسی‌ها، سرعت اینترنت 5G کمتر از از اینترنت 4G در این کشور است. علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهند مزیت بزرگ دیگر اینترنت 5G که همان تاخیر کم باشد،‌ در حال حاضر در بسیار از شهرها دیده نمی‌شود. پس نمی‌توان به کاربران توصیه کرد که در حال حاضر تنها به خاطر قابلیت 5G، موبایل جدید بخرند.

به عبارت دیگر، کارشناسان تکنولوژی در آمریکا این‌طور به کاربران توصیه می‌کنند که اگر دنبال خرید یک گوشی جدید به خاطر طراحی، عملکرد و یا فاکتورهایی شبیه به این هستید، مشکلی وجود ندارد و این خرید را انجام دهید. اما اگر فقط به خاطر اینترنت 5G به فکر خرید یک موبایل هستید، این کار را انجام ندهید. چون تفکر درستی نیست.

   ‌ ‌ ‌ 

‌ ‌ 

برای مثال اینترنت 5G در منطقه‌ی Bay Area در سانفرانسیکو اسما سریع‌تر است. اما در اغلب مواقع، افت سرعت این شبکه بیشتر از اینترنت 4G ‌است. مشکلی که در سرعت و تاخیر شبکه‌ی 5G وجود دارد، عمدتا به خاطر محدودیت‌های پیچیده‌ی طیف باند‌های رادیویی آن است. به معنای دیگر، شرکت‌های ارائه دهنده‌ی اینترنت می‌توانند در آينده، سرعت‌های بیشتری برای 5G به وجود آورند. اما این تغییر یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و زمان‌بر خواهد بود.

شرکت‌های AT&T، T-Mobile و ورایزون رویکردهای متفاوتی در برابر اینترنت 5G دارند. اینترنت 5G شرکت AT&T ارزش چندان زیادی ندارد. اینترنت 5G شرکت T-Mobile در مقایسه با 4G‌ بهتر است. اما شبکه‌ی 5G‌ آن شبیه به یک اینترنت 4G خوب است تا یک تحول و تجربه‌ی کاملا جدید. وضعیت اینترنت 5G برای ورایزون بسیار بهتر است و واقعا شگفت‌آور است. اما به سختی می‌توان آن را در آمریکا پیدا کرد.

‌ ‌ 

‌ ‌ ‌ 

اینترنت 5G‌ برای اسمارت‌فون‌ها به دو شکل مختلف است که هر یک به حالتی مختلف در طیف‌های رادیویی فعال هستند. گونه‌ی نخست، فناوری Sub6‌ برای 5G است که از این منظر شبیه به اینترنت LTE است که می‌تواند مسافت‌های زیاد را طی کند و از درون ساختمان‌ها نفوذ کند. فناوری دوم mmWave‌ است، دقیقا همان چیزی که ورایزون از آن استفاده می‌کند. این طیف امواج رادیویی، سرعت بسیار زیادی دارد، البته اگر بتوان آن را پیدا کرد.

گاهی کاربران به شوخی این‌گونه بیان می‌کنند که تنها اگر در کنار یک برج رادیویی ویژه‌ی ورایزون در یک شهر به خصوص باشید، از mmWave‌ می‌توانید لذت ببرید. در غیر این صورت نمی‌توانید از mmWave بهره‌ای ببرید. حال این شرایط را در کنار این موضوع قرار دهید که تولیدکنندگان موبایل، حداقل ۱۰۰ دلار روی گوشی‌هایی که از mmWave پشتیبانی می‌کنند، می‌افزایند.

 ‌ ‌   

‌ ‌ ‌ 

سال‌های پیش رو، مطمئنا متعلق به پیشرفت اینترنت 5G در آمریکا و در دنیا خواهد بود. ارائه‌ دهنده‌های اینترنت در آمریکا، شرکت کوالکام و تولیدکنندگان تلفن‌همراه همگی با هم همکاری می‌کنند تا چرخه‌ای قوی از 5G به وجود بیاورند. این شرکت‌ها می‌خواهند تا به وسیله‌ی فناوری 5G، انقلابی در پخش گیم، انجام کارهای پزشکی از راه دور، ماشین‌های خودران و اینترنت روستایی به وجود آورند. اما واقعیت این است که در حال حاضر، هیچ یک از این اتفاقات به شکل کامل، برای مردم آماده نیست. موبایل‌های 5G هم از این قاعده مستثنی نیستند.

 ‌ ‌ ‌ 

 ‌  ‌ ‌ 

‌   ‌ 

نوشته شده در 1399-07-22 توسط خبری, مجله الکترونیکی 0 25
برچسب: 5G, آيفون۱۲

مقالات مرتبط

مراسم آیفون ۱۲ :‌ هفت رونمایی بزرگ اپل

اپل مراسم «سلام، ‌سرعت» را با معرفی چهار آيفون جدید به پایان رساند. این چهار گوشی همگی طراحی جدیدی دارند و از اینترنت...

گوشی ‌های 5G موجود در ایران

هنوز اینترنت 5G در ایران به شکل رسمی راه‌اندازی نشده. اما به واسطه‌ی ارتباطات تجاری بین ایران و چین، انتظار می‌رود در...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

جستجوی بلاگ

آخرین نظرات

منو

مقایسه 0